Par jauno Latvijas nacionālās telpu futbola izlases galveno treneri apstiprināts titulētais portugāļu speciālists Orlandu Duarte (Orlando Duarte), kurš iepriekš ilgstoši strādājis Latvijā un kļuvis par daudzkārtēju valsts čempionu.

Duarte amatā nomainījis ilggadējo izlases galveno treneri Artūru Šketovu, kurš valstsvienību vadījis 18 gadu garumā.

LFF izsaka pateicību A. Šketovam par valstsvienības izaugsmei veltīto laiku un pūliņiem. Viņa vadībā izlase ir kļuvusi konkurētspējīga Eiropas līmenī un regulāri sev izvirza augstus sportiskos mērķus. LFF novēl trenerim izdošanos kluba gaitās un cer arī uz turpmāku produktīvu sadarbību spēlētāju un treneru sagatavošanā.

O. Duarte karjeras laikā ir strādājis visaugstākajā klubu un izlašu līmenī, vadot ne tikai slaveno Lisabonas klubu “Sporting”, bet arī Portugāles izlasi, ar kuru 2000. gadā viņš izcīnīja Pasaules kausa bronzas medaļas. Treneris 2012. gadā pievienojās FK “Nikars” klubam, ar kuru septiņas reizes kļuva par Latvijas čempionu un sniedza milzīgu ieguldījumu Latvijas telpu futbola attīstībai visos līmeņos.

Pieredzējušais portugāļu speciālists gatavos komandu 2024. gada Pasaules kausa izcīņas kvalifikācijas turnīram, kurā valstsvienība iesaistīsies no kvalifikācijas pamatkārtas. Tajā 36 Eiropas vadošās izlases tiks sadalītas 12 apakšgrupās pa trim katrā, savā starpā izspēlējot divu apļu turnīru ar mājas un izbraukuma spēlēm. Izloze paredzēta 6. jūlijā, bet spēles ieplānotas līdz 2023. gada martam.

Pamatkārtu pārvarēs grupu uzvarētājas un četras labākās no otro pozīciju ieguvējām, bet pārējās otro pozīciju īpašnieces aizvadīs “Play-off” posmu ar mājas un izbraukuma spēlēm. Tam sekos Elites kārta ar 20 komandu dalību, kuras noslēgumā tiks sadalītas septiņas vai sešas ceļazīmes uz finālturnīru (atkarīgs no valsts, kurai tiks piešķirtas rīkošanas tiesības).

Janvāra un februāra mijā Latvijas izlasei paredzēts aizvadīt pārbaudes spēles Izraēlā, sacenšoties ar mājiniekiem un Armēniju.

imantoti sportacentrs.com materiāli

Izvēlne