[:lv]

2019./2020. gada UEFA telpu futbola Čempionu līgas sezonā piedalīsies Daugavpils komanda FC “Lokomotiv”, kas pagājušajā sezonā startēja zem “LDz Cargo”/DFA vārda un izcīnīja Latvijas Telpu futbola asociācijas “Optibet” Virslīgas sudraba medaļas. 

Vairākkārtējā Latvijas čempionvienība “Nikars”, kas Eiropas klubu rangā ieņem augsto 9. vietu, atteikusies no dalības Eiropas sacensībās. Kluba prezidents Raimonds Valts savu nevēlēšanos startēt Eiropas un Latvijas sacensībās saista ar Latvijas Futbola federācijas attieksmi un nekompetenci. Tāpat kluba prezidents norādīja, ka “Nikars” turpinās piedalīties LTFA rīkotājās jaunatnes sacensībās, kamēr pieagušo komanda Čempionu līgā un “Optibet” Virslīgā nestartēs. Jāmin, ka maijā “Nikaru” pametis komandas ilggadējs treneris Orlandu Duarte, kurš tagad vadīs Francijas “Orchies Pevele” FC vienību. 

Pēc sportiskā principa Latviju Čempionu līgā ir jāpārstāv komandai, kas čempionātā ierindojās 2. vietā. Par to kļuva Daugavpils “LDz Cargo”/DFA, kas gaidāmajā telpu futbola sezonā startēs ar jauno nosaukumu FC “Lokomotiv”. “Latvijas Futbola federācijā un LTFA esam reģistrēti kā Daugavpils Futbola asociācija, kamēr komandas nosaukums līdz šim rotāja sponsora “LDz Cargo” vārds,” stāsta Latgales kluba vadītājs Aleksandrs Jakubovskis, “jau iepriekš vēlējāmies mainīt komandas nosaukumu. Uzskatu, ka “Lokomotiv” ļoti labi reprezentē dzelzceļņieku komandas identitāti.”

Tāpat Jakubovskis pastāstīja, ka šobrīd aktīvi rit kluba licencēšanas process dalībai UEFA Čempionu līgā. Atšķirībā no “Nikara”, kas, pateicoties reitingam, varēja sākt dalību UEFA sacensībās no pamatkārtas, daugavpiliešiem būs jāpiedalās kvalifikācijas sacensībās. Čempionu līgas kvalifikācijas un pamatkārtas izloze paredzēta 4. jūlijā, bet kvalifikācijas kārtas spēles risināsies laika posmā no 27. augusta līdz 1. septembri. 

“Varu apliecināt, ka ar komandu turpinās strādāt ukraiņu speciālists Pāvels Pikalovs,” stāsta Jakubovskis. Pašlaik Pikalovs atrodas savā dzimtenē un meklē spēlētājus, kuri varētu pastiprināt daugavpiliešu sastāvu. Tāpat “Lokomotiv” komanda veic pārrunas ar virkni Latvijas nacionālās telpu futbola izlases spēlētājiem. Kluba vadītājs atklāja, ka augusta beigās komandai bija paredzēta treniņnometne Baltkrievijā, taču Čempionu līgas dēļ to, visticamāk, nāksies pārcelt. Neraugoties uz to, ka vairāki komandas spēlētāji aktīvi spēlē lielo futbolu, no 1. jūlija plānots atsākt treniņus iekštelpās. Līdz startam Čempionu līgā “Lokomotiv” komanda aizvadīs pārbaudes spēles ar Lietuvas klubiem un Lietuvas nacionālo izlasi, ko trenē cits ukraiņu treneris Jevgeņijs Rivkins.  

[:]
Izvēlne